O nas

Liczba odwiedzających: 2449

o-nas-1.jpg (132 KB)

Dom Pomocy Społecznej w Izdebnie Kościelnym ul. Oziębłowskiego 20 z filią w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 63 jest domem dla osób w podeszłym wieku i dysponuje 40 miejscami. W Izdebnie Kościelnym posiadamy 20 miejsc dla kobiet, w Grodzisku Mazowieckim placówka jest domem koedukacyjnym  dla 20 osób. 

Dom w Izdebnie Kościelnym usytuowany jest w zabytkowym dworku z XVIII wieku. Położony  na terenie pięknego parku , w którym rosną wiekowe drzewa stanowiące siedlisko wielu gatunków pta

ków. Na terenie placówki znajduje się altana, miejsce na grilla, każdej wiosny sadzone są kwiaty na rabatach otaczających dom. Panująca wokoło cisza przerywana śpiewem ptaków daje możliwość wypoczynku i dobrego relaksu dla osób tu przebywających.

Bardzo dogodny dojazd do naszego domu z Grodziska Mazowieckiego komunikacją miejską jest kolejnym atrybutem placówki.

Filia w Grodzisku Mazowieckim przy ul. 3 Maja 63 znajduje się w przedwojennej 3 kondygnacyjnej willi otoczonej ogrodem, nieopodal dworca PKP, PKS i MZK. 

Mieszkańcy naszych domów zakwaterowani są w pokojach 2 i wieloosobowych osobowych. W celu zapewnienia swobody poruszania się usunięto bariery architektoniczne, pomieszczenia sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dom realizuje zadania określone w statucie i regulaminie organizacyjnym w oparciu o przepisy prawa m. in. ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r., rozporządzenia MPiPS w sprawie domów pomocy społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. stanowiących o obowiązujących standardach i zakresie usług. Są to świadczenia w zakresie usług bytowych, opiekuńczych, wspomagających, religijnych, edukacyjnych w formie i zakresie wynikającym z indywidualnych potrzeb.

Oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie wg zaleceń lekarza, a dietetyczka dodatkowo uwzględnia upodobania smakowe mieszkańców.

Świadczenia pielęgniarsko-opiekuńcze świadczy całodobowo wykwalifikowany personel. Są to pielęgniarki, opiekunki, pokojowe. W domu zatrudnione są również pedagog i instruktor terapii zajęciowej. Aby dobrze rozeznać potrzeby i oczekiwania mieszkańców opracowywane są indywidualne plany wspierania mieszkańca.

Zespół terapeutyczno-opiekuńczy ma na celu zachowanie jak najwyższej sprawności psychofizycznej mieszkańców. Oprócz codziennych zajęć terapeutycznych organizowane są imprezy okolicznościowe, wycieczki, wyjścia do kina, spotkania z ciekawymi ludźmi, artystami. Tradycją naszego domu są organizowane coroczne spotkania z rodzinami mieszkańców, osobami zaprzyjaźnionymi, sąsiadami. Mamy stałe kalendarium: Maj – Dzień Matki w filii w Grodzisku Mazowieckim, Czerwiec – „Powitanie Lata” połączone ze spotkaniem  z seniorami wsi Izdebno Kościelne, Wrzesień - tzw. „ Jesień z rodziną”. Celebrujemy też święta okolicznościowe- imieniny i urodziny naszych mieszkańców, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet, Dzień Seniora i wiele innych.

Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz z Parafii św. Michała w Izdebnie Kościelnym,     a w Grodzisku Mazowieckim księża z Parafii św. Anny.

Świadczenia zdrowotne dla mieszkańców dostępne są w ramach powszechnego systemu opieki zdrowotnej. Podstawową opiekę lekarza rodzinnego sprawuje lekarz internista ze specjalnością w reumatologii. Opieka ta świadczona jest w miejscu pobytu, natomiast do lekarzy specjalistów mieszkańcy wyjeżdżają pod opieką pracownika.

o-nas-2.jpg (81 KB)